درامد و مشاغل مردم منطقه سیاخ دارنگون

درامد و مشاغل مردم منطقه سیاخ دارنگون
Rate this post

درامد و مشاغل مردم منطقه سیاخ دارنگون

عمده درامد مردم منطقه سیاخ دارنگون هم مثل دیگر روستاهای کشور از طریق کشاورزی و دامداری می باشد. البته در کنار دامداری مشاغل دیگری مثل سوپرمارکتی، نانوایی و… هم وجود دارد ولی عمده درامد و شغل اهالی روستاهای سیاخ دارنگون کشاورزی می باشد.
مردم روستا تقریبا60-70 درصد درامد خود را از راه کشاورزی بدست می اورند که البته این بین یک سری مشکلات هم وجود دارد که می شود با تدبیر، همفکری و با یک سرمایه گذاری این مشکلات را کم کرد .
سردخانه:
عدم وجود سردخانه محصولات کشاورزی باعث شده است که مردم روستا نتوانند محصولات خود را در سردخانه نگه داری کنند

کارخانه محصولات صیفی
عدم وجود کارخانه برای محصولات تولیدی صیفی جات
در منطقه سیاخ دارنگون تنها متولی و حامی کشاورزان جهاد کشاورزی و تعاونی روستایی می باشد که با اینکه تلاش زیادی هم می کنند اما در مقابل نیاز کشاورزان ناچیز است.
کشاورزی منطقه دارای پتانسیل بالایی است که برای این امر به حمایت بیشتر از سمت ارگان های دولتی و شرکت های خصی می باشد.
شاید وجود بخش های خصوصی در این زمینه برای سرمایه گذاری باعث رشد و شکوفایی بیشتر بخش کشاورزی در منطقه سیاخ دارنگون شود
با ورد سرمایه گذار و حمایت بیشتر ادارات دولتی باعث این می شود که درامد بیشتری وارد منطقه شود و دوستان بیشتری هم مشغول کسب و کار شودند و به اصلاح باعث امرار و معاش بیشتری خواهد
حمل و نقل
یکی از معظلات دیگر ع حمل و نقل محصولات کشاورزی است که در مسیر باعث افت کیفیت این محصولات می شود و همچنین هزینه های سنگین حمل و نقل در کنار هزینه های مثل کود شیمایی و دیگر هزینه های کشاورزی باعث سخت تر شدن شغل و صنعت کشاورزی در منطقه شده است.
وب سایت قره آغاج امیدوار است با درایت مسولین بخش های خصوصی و دولتی این مشکلات کم و کمتر شود تا کشاورزان زحمتکش منطقه سیالخ دارنگون با اسایش بهتری به شغل شریف کشاورزی ادامه دهند…

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.